چه تفاوتی بین نمایشگرهای IR و PCAP وجود دارد؟

چه تفاوتی بین نمایشگرهای IR و PCAP وجود دارد؟

امروزه نمایشگرهایی که از هر دو تکنولوژی مادون قرمز (IR) و فویل خازنی (PCAP) استفاده می کنند بوفور در اطراف ما استفاده می شوند، اما کدام تکنولوژی بیشتر برای ما کاربرد دارد؟ به ادامه مطلب توجه کنید:

مادون قرمز (IR) و فویل خازنی (PCAP) دو تا از رایج ترین فناوری های صفحه لمسی هستند. اگرچه ممکن است در هنگام استفاده از صفحه لمسی تعاملی نتوانید تفاوت را تشخیص دهید ، مگر اینکه بدانید که چگونه کدام یک را تشخیص دهید ، چون ساختار و طراحی آنها کاملاً متفاوت است. در زیر تفاوت بین این دو را حل خواهیم کرد تا به شما ایده بهتری بدهیم که چرا و کدام یکی برای هر هدفی که می خواهید سیستم های لمسی خود را بخرید برای شما بهتر از دیگری باشد.

صفحه های لمسی خازنی برنامه ریزی شده

مادون قرمز (IR) و فویل خازنی (PCAP) صفحه لمسی PCAP به طور معمول در تلفن های هوشمند و تبلت ها استفاده می شود ، اما برای صفحه های بسیار بزرگتر نیز قابل استفاده است. این صفحات از طریق استفاده از یک شبکه رسانا که با لمس انگشت شما تغییرات در میدان الکترومغناطیسی بوجود می آید آن را تشخیص می دهد ، فن آوری صفحه لمسی خازنی برنامه ریزی شده (PCAP ) به حاشیه (bezel) نیازی ندارد. آنها فقط انگشتان یا قلم ها را تشخیص می دهند. PCAP بسیار دقیق و تا 60 نقطه لمسی را نمایش می دهد.

صفحه های لمسی مادون قرمز

فناوری لمسی IR شامل یک پوشش جاسازی شده از پرتوهای مادون قرمز از بالا به پایین و یک طرف به سمت دیگر در اطراف قاب دستگاه است. هنگامی که صفحه نامرئی ارائه شده توسط پرتوها توسط هر جسم شکسته شود ، دستگاه یک نقطه لمس را ثبت می کند. نمایشگرهای لمسی IR با حداکثر 40 نقطه لمسی همزمان ، از دقت کم تری نسبت به نمایشگرهای PCAP برخوردار هستند. البته همانطور که گفته شد ، نمایشگرهای مادون قرمز هنوز کاملاً دقیق هستند و می توانند در کاربردهای بسیار متنوعی استفاده شوند. اما هنگامی که در یک روز روشن و آفتابی در فضای باز استفاده می شود ، گاهی اوقات نور خورشید می تواند در تماس لمسی پوشش تداخل ایجاد کند.

شرکت پویش تجارت پگاه از هر دو مدل در سایزهای استاندارد در انبار موجود دارد

شرکت پویش تجارت پگاه عموما از هر دو تکنولوژی در انبار شرکت موجود دارد، برای آشنایی و تست عملکرد و تشخیص کیفیت با ما در تماس باشید.