دیجیتال ساینیج

دیجیتال ساینیج
دیجیتال ساینیج چیست؟

با توجه به اینکه دیجیتال ساینیج به طور فزاینده ای بر زندگی ما تأثیر گذاشته و فرصت های جالبی را برای دنیای تجارت ارائه می دهد ، قابلیت های آن نیز از یک سیستم منفعل که فقط که محتوا نمایش می دهد به یک سیستم پیشرفته تر که از منابع مختلف در زمان لحظه ایی متصل ، متقابل و خارج می کند ، سوق می دهد، در حال تکامل است

واقعاً دیجیتال ساینیج (digital signage) چیست؟

همانطور که همه می دانیم، با نصب دیجیتال ساینیج امکان نمایش ویدئو یا محتوی حاوی مولتی مدیا با اهداف اطلاعاتی یا تبلیغاتی بوجود می آید. این چیزی است که امروزه همه جا می بینیم. به لطف دیجیتال ساینیج، ما تبلیغات را در ایستگاههای اتوبوس، ورودی فرودگاه ها، سفارش غذا در رستوران و فست فودها، خرید بلیط، جهت یابی در داخل موزه ها و … می بینیم.

دیجیتال ساینیج استفاده های بی پایان از تنوع مشاغل و نیازهای مخاطبان پشتیبانی می کند. در حقیقت ، انتظار می رود بازار دیجیتال ساینیج از 20.8 میلیارد دلار در سال 2019 به 29.6 میلیارد دلار تا سال 2024 برسد ، که اعداد و ارقام حاکی از تأثیر بسیار زیاد و پتانسیل داخلی بالای آن است. با توجه به اینکه دیجیتال ساینیج به طور فزاینده ای بر زندگی ما تأثیر می گذارد و فرصت هایی را برای دنیای تجارت ارائه می دهد ، قابلیت های آن نیز از یک سیستم منفعل ارائه محتوا به یک سیستم پیشرفته تر که محتوا را با اتصال به منابع مختلف در زمان آنی، ارسال و دریافت می کند ، در حال تکامل است.

مفهوم ساده محتوا هر چیزی است که روی صفحه نمایش داده می شود ، از جمله متن ، تصاویر ، انیمیشن ها ، ویدئو و صدا. با این حال ، “محتوا” همچنین می تواند به نتیجه جمعی ترکیب رسانه های مختلف برای بیان یک داستان اشاره داشته باشد. در اینجا منظور تجربه کلی ارائه شده به مخاطب هدف است.

محتوا چیزی است که بازدیدکنندگان یا رهگذران را به توقف ترغیب می کند ، آنها را از طریق تعامل جذب می کند و اطلاعات را برای بینش تجاری جمع آوری می کند. چنین محتواهایی را حتی می توان در زمان آنی از طریق ادغام با سیستم های پشت صحنه یکپارچه کرد.

دیجیتال ساینیج
نمونه هایی از رایج ترین انواع دیجیتال ساینیج، بر اساس سناریوی استفاده:
 • مکانهای عمومی – اطلاعات مربوط به (اخبار ، آب و هوا ، ترافیک و غیره) ، نقشه ها ، یافتن راه، ویدئو وال ها
 • در شرکت ها – اشتراک دانش ، رزرو اتاق جلسات ، هماهنگی جلسات ، آموزش
 • در محل های فروش – مجموعه محصولات/خدمات ، وایت برد ، نمایش اطلاعات مربوطه
 • سایت های گردشگری – مسیر یابی ، نقاط دیدنی ، اطلاعات شهری و …
 • خرده فروشی – خرید بدون فروشنده ، ارائه اطلاعات در راهرو تمام نشدنی ، ویترین محصولات ، آینه هوشمند
 • رستوران ها – سلف سرویس ، صفحه منوی دیجیتال ، کیوسک خود سفارش
 • بازاریابی – تبلیغات ، فضای بازی، استفاده از محیط کاری
 • موزه ها – گالری ، مسیریابی ، تورهای دیجیتالی
 • آموزش – آموزش در کلاس درس ، راه یابی ، نمایشگاه، کتابخانه
 • نمایشگاه و نمایش تجاری – کاتالوگ های تعاملی محصولات/خدمات ، ثبت نام بازدیدکنندگان ، شبکه سازی
سخت افزار دیجیتال ساینیج چیست؟

نمایشگرهای چند لمسی: به یک یا چند انگشت اجازه می دهند تا با محتوای نمایش داده شده روی صفحه تعامل داشته باشند. این انگشتان می توانند به بیش از یک نفر تعلق داشته باشند ، در نتیجه تعاملات متعدد و مستقل به صورت موازی رخ می دهد. دو فناوری محبوب تر عبارتند از:

 • تکنولوژی تاچ خازنی : هر چیز رسانایی را تشخیص می دهد. حسگرهای تعبیه شده در شیشه محل جریان را تشخیص می دهند که بعداً به عنوان یک رویداد لمسی ثبت می شود. رایج ترین شکل به عنوان خازنی برنامه ریزی شده شناخته می شود و در همه تلفن های همراه و تبلت ها یافت می شود. نمایشگرهای خازنی دارای دقیقترین تکنولوژی تاچ می باشند و اگر محیط موردنظر در برابر آب و هوا محافظت شود ، بنابراین دارای استاندارد طلایی می باشند
 • تکنولوژی IR : یا فناوری مادون قرمز شبکه ای از نور مادون قرمز نامرئی را در سطح صفحه LED/LCD منتشر می کند. هنگامی که یک شی با صفحه تماس پیدا می کند ، نور مادون قرمز مختل می شود و در نتیجه محل لمس مشخص می شود. بر خلاف نمایشگرهای خازنی، که برای نشان دادن لمس به مواد رسانا نیاز دارند ، نمایشگرهای مادون قرمز می توانند با هر ماده ای کار کنند.

کلمات کلیدی : قیمت دیجیتال ساینیج، شرکت های ارائه دهنده دیجیتال ساینیج در ایران ، نرم افزار دیجیتال ساینیج، تابلو اعلانات دیجیتال، محصولات دیجیتال ساینیج، علامت های دیجیتال، کنترل محتوا، زمان بندی و چیدمان نمایشگر‌ها، تلویزیون ها، مانیتور ها و کیوسک های لمسی