ویدئو وال

ویدئو وال Video Wall چیست ؟

سیستم ویدئو وال یک سیستم نمایش یکپارچه با ابعاد وسیع و با قابلیت دریافت تعداد زیادی از ورودی های ویدئویی در فرمت های مختلف می باشد . این سیستم می تواند در کنار پخش تصاویر زنده ، تصاویر ضبط شده مختلف را نیز پخش نماید .
برخی از نرم افزارهای کاملا فارسی video wall ، امکان تعریف پنجره های متعدد در ابعاد و موقعیت های دلخواه را برای نمایش همزمان ورودی های مختلف فراهم می نماید . واسط گرافیکی کاربری نرم افزار ، امکان تخصیص سریع و آسان ورودی ها و مدیریت منعطف پنجره ها را میسر می سازد .
نرم افزار ها و سخت افزار های این سیستم (کنترلر ویدئو وال) ، مستقل از نوع نمایشگر بوده و قابلیت نمایش تصاویر بر روی انواع نمایشگر های دیتا پرژکتوری یا انواع LCD,LED و تلویزیون را فراهم می کند .ما در پروژه های ویدئو وال از تلویزیون های صنعتی با Bezel بسیار کم و از برندهای ال جی (LG)، سامسونگ (SAMSUNG) و پاناسونیک (Panasonic) استفاده میکنیم.

کنترلهای استفاده شده در سیستمهای ویدئو وال از بهترین برندهای موجود در بازار با کیفیت بسیار بالا تا حد 6K بوده و با انتخاب مستری امکان فارسی نیز در آن قرار داده شده است.

نمایشگرها، کیوب‌های پروژکتور، نمایشگرهای LED و LCD در تشکیل video wall استفاده می‌شوند. کیوب‌های پروجکشن، ماژولارهستند و برای مونتاژ ساختار ویدئو وال ساخته شده‌اند و دارای این مزیت هستند که برای حفظ یکپارچگی تصویر دارای لبه باریک هستند.

همچنین BACK PROJECTION ها برای جاسازی درفریم‌های ویژه طراحی شده‌اند. امروزه با پیشرفت پنل‌های LCD و LED مانیتورهای ویدئووال به سرعت جایگزین کیوب‌ها و پروژکتورها می‌شوند.

این مانیتورها دارای قاب باریک هستند و تقریبا تصویر یکپارچه ارائه می‌دهند؛ به همین جهت از لحاظ نمایش تصویر با کیوب‌ها قابل مقایسه هستند. همچنین مصرف توان در مانیتورهای ویدئو وال بسیار پایین است. به همین دلیل هزینه نهایی در سیستم‌های ویدئو وال کاهش می‌یابد.


نمایشگر های دیجیتال کاربرد های فراوانی دارند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •   استودیو های تصویربرداری و اتاق های مانیتورینگ و Broadcasting
  •  مراکز کنترل شهری (مترو، کنترل ترافیک، مدیریت بحران و …)
  •  اتاق کنترل مراکز صنعتی (خطوط تولید کارخانجات، نیروگاه ها و …)
  •  اتاق های فرمان و دیسپاچینگ (نفت، گاز، برق، مخابرات، آب و فاضلاب)
  •  مراکز نظامی فرماندهی و کنترل
  •  حفاظت فیزیکی (کنترل دوربین های مجتمع های بزرگ و حساس)
  •  سالن های ویدئو کنفرانس
  • لابی هتل ها، بیمارستانها،ورزشگاهها،سینما،موزه ها،آژانسها و صدها مکان تبلیغی دیگر
ویدئو وال

شرکت پویش تجارت پگاه آماده ارائه محصولات ویدئو وال و مشاوره جهت تهیه، اجرا با مناسب ترین قیمت به مشتریان گرامی است .

تماس با ما

کلید واژه : ویدئووال،ویدئو وال،دیوار ویدئوئی،دیجیتال ساینیج،digital signage،videowall،video wall